SnowRunner Translator v1.0

SnowRunner Translator v1.0

To narzędzie pozwala edytować dowolny ciąg z dowolnego z 13 języków gry.

Wyodrębnia plik językowy, który chcesz edytować, w prostym pliku .txt, który możesz łatwo edytować, a następnie wprowadza zmiany z powrotem do gry.

Obowiązują pewne ścisłe zasady, ale to dobry początek, aby naprawić niektóre etykiety, a nawet zastąpić własny język, jeśli jesteś naprawdę oddany.

Napisałem całkiem kompletny podręcznik użytkownika, który znajduje się w tym samym archiwum co narzędzie.

Cieszyć się.

PS: jest to narzędzie, a nie pojazd, więc nie subskrybuj go, po prostu pobierz go, klikając jego rozmiar na górze opisu.

 

To narzędzie zostało zaprojektowane do edytowania napisów językowych SnowRunner w najprostszy możliwy sposób.

Gdzie są ciągi językowe i jak je aktualizować w skrócie:
Gra ma 13 plików językowych i są przechowywane w jednym pliku o nazwie initial.cache_block, który jest zawarty w pliku gry initial.pak.
Aby więc edytować ciągi, musimy wyodrębnić stamtąd plik językowy, edytować ciągi, które chcemy zmienić, a na koniec zaktualizować plik initial.pak za pomocą naszych zmian.

Wymagane: Będziesz potrzebował WinRAR do aktualizacji plików gry

Rozpakowywanie pliku językowego:
– Musisz znaleźć folder „klienta” SnowRunner zawierający wszystkie pliki .pak
domyślnie powinien to być C: Program Files Epic Games SnowRunner en_us preload paks client
– ZRÓB KOPIĘ ZAPASOWĄ PLIKU „INTIAL.PAK” W KAŻDYM KOMPUTERZE. Jeśli antyhing pójdzie nie tak, będziesz mógł go odzyskać w ten sposób.
– Otwórz plik initial.pak za pomocą WinRar i rozpakuj plik initial.cache_block.
– Umieść SnowRunner Translator.exe w tym samym folderze, w którym rozpakowałeś plik initial.cache_block
– Przeciągnij initial.cache_block na ikonę SnowRunner Translator
– Pojawia się małe okno. Wybierz język, który chcesz wyodrębnić i naciśnij przycisk konwersji
– Po krótkim czasie tworzony jest nowy plik .txt zawierający wszystkie łańcuchy wybranego języka

Edycja pliku językowego
– Aby edytować plik .txt. Zdecydowanie polecam korzystanie z Notepad ++.
– W samym pliku .txt możesz zobaczyć nazwę zmiennej wielkimi literami, tabulację, a następnie przetłumaczony ciąg między podwójnymi cudzysłowami.
– Pamiętaj o zachowaniu tego formatu i dodawaniu, usuwaniu lub zmienianiu tekstu w cudzysłowach i nigdzie indziej. Nie usuwaj też podwójnego cytatu.
– NAJWAŻNIEJSZA ZASADA:
Aby działać, końcowy plik .txt MUSI BYĆ DOKŁADNYM SAMYM ROZMIAREM jako oryginalny plik otrzymany po konwersji. Aby uprościć to, napisałem rozmiar w nazwie pliku, więc „angielski 909874.txt” oznacza, że Twój plik końcowy MUSI BYĆ 909874 bajtów po jego edycji (dla informacji, każdy znak jest zakodowany na 2 bajtach).
Oznacza to, że jeśli usuniesz jakieś znaki gdzieś, będziesz musiał dodać niektóre znaki gdzie indziej. Nie dbamy o to, w których liniach, dopóki edytujesz tylko ciągi między cudzysłowami i że końcowy rozmiar pliku jest dokładnie taki sam jak oryginał. W większości plików językowych są puste ciągi (są to tylko dwa podwójne cudzysłowy). znajdź je, a jeśli chcesz dodać znaki zgodne z rozmiarem, możesz je tutaj umieścić. Jeśli masz za dużo znaków, musisz uprościć niektóre ciągi znaków.
Każdy plik językowy ma inny rozmiar. Więc jeśli zamierzasz stworzyć pełne tłumaczenie na inny język, możesz użyć i zastąpić język podobną lub wyższą. Wyodrębnij każdy język i sprawdź jego rozmiar, jeśli to konieczne.
– Po zakończeniu zmian ponownie przeciągnij plik .txt na ikonę SnowRunner Translator
– Po krótkim czasie komunikat poinformuje, że plik initial.cache_block został zaktualizowany (lub zgłosi błąd)

Zaktualizuj plik initial.pak ze swoimi zmianami
– Ponownie kliknij prawym przyciskiem myszy na grę initial.pak i wybierz „otwórz za pomocą” i wybierz „WinRar” (jeśli nie ma jej na liście najczęściej używanych, konieczne może być przeszukanie folderu plików programu komputerowego, aby go znaleźć)
– Otwiera się okno WinRar i wyświetla zawartość pliku initial.pak
– Przeciągnij i upuść plik initial.cache_block zaktualizowany w oknie Winrar
– WinRar pokazuje wyskakujące okienko. Naciśnij przycisk OK (możesz sprawdzić, czy format to zip, a metoda kompresji jest normalna)
– Może pojawić się i zniknąć okno szybkiego postępu. Po zakończeniu możesz zamknąć Winrar i dowolne inne okno.

Otóż to. Możesz uruchomić SnowRunner i cieszyć się zmianami.

Mam nadzieję, że to narzędzie ułatwi życie modderom, którzy chcą poprawić niektóre tłumaczenia.

Credits:
Lo2k

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Co to są SnowRunner mody

Czy jesteś ciekawy, jak działają SnowRunner Mods i czy możesz ulepszyć swoją grę SnowRunner? Tak więc plik modów SnowRunner to dodatkowe funkcje, mapy, pojazdy, skórki itp., Które poprawiają grę dzięki niewidocznym opcjom w grze. SnowRunner mod to najlepszy wybór, gdy czujesz, że utkniesz lub znudzi ci się podstawowa gra. Możesz pobrać SnowRunner, aby zaktualizować grę i stworzyć własną wersję gry. Mamy najlepsze Snowrunner mods i najlepsze SnowRunner mods na PC, Mac, Xbox lub PS4. Wystarczy przejrzeć kategorie modów, wybrać potrzebny mod dla SnowRunnera i zainstalować mod w SnowRunner. Co więcej, wszystkie SnowRunner mods są bezpłatne i zapraszamy do pobrania dowolnej liczby modów. W ten sposób nasza społeczność SnowRunner stworzyła największą bazę modów dla tej gry.


Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *